komfort i bezpieczeństwo Twojego domu
DEKOREM LEGNICA
znajdziesz nas również na: DEKOREM NA FACEBOOK'u

ŻALUZJE DREWNIANE

 

Największą zaletą żaluzji drewnianych jest ich naturalne piękno.
Mnogość odcieni, pogłębiona grą naturalnych przebarwień i słojów daje się doskonale komponować z innymi elementami wnętrza oraz ramami okiennymi.

Należy jednak pamiętać że drewniane listki żaluzji jako produkt naturalny mogą niestety się wykrzywiać, mają słabą powtarzalność kolorów i zmienny układ słojów. Dla jednych stanowi to wadę dla innych podkreśla jeszcze bardziej ich naturalność.

Do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności stosujemy żaluzje wykonane z drewna bambusowego.

Żaluzja drewniana 25 mm 

Żaluzje drewniane 25 mm to osłona stosowana na mniejsze jak i większe przeszklenia. Wszystkie elementy składowe żaluzji dopasowane są kolorystycznie do lamel, na życzenie klienta jesteśmy w stanie dobrać je indywidualnie pod zamówienie.
Lamele wykonane są z azjatyckiego drewna typu Basswood, a żaluzje możemy wykonać aż do szerokości 240 cm.
Sterowanie odbywa się za pomocą sznurka i pokrętła drewnianego. Istnieje możliwość umiejscowienia sterowania po jednej stronie żaluzji lub po przeciwnych.
Dodatkowo wykonujemy żaluzje 25 mm na rynnie Isso, która jest rynną przyszybową i bardzo estetyczną.  przeznaczoną do małych powierzchni okiennych, nie koliduje ze ścianami.
Żaluzje mogą być mocowane do ściany, sufitu lub listwy przyszybowej, za pomocą „twistów” lub bezinwazyjnie przy użyciu specjalnych uchwytów.
Możliwość zastosowania tzw. prowadzenia bocznego będzie przydatna szczególnie przy oknach uchylnych.
Linki boczne pozwolą utrzymać żaluzję na miejscu.

Żaluzja drewniana 50 mm

Żaluzje drewniane 50 mm to system osłon przeznaczony do średnich oraz dużych okien. Dzięki swoim właściwościom, żaluzje pozwalają na precyzyjną regulację wpadającego światła, a dodatkowo zatrzymują temperaturę i pozwalają uniknąć nagrzewania się pomieszczenia. Szeroka gama kolorów zapewnia swobodę wyboru i dopasowania żaluzji do wystroju wnętrza oraz stolarki okiennej. Dodatkowo, dbając o jakość naszych wyrobów wszystkie elementy składowe żaluzji dobierane są w kolorach najbardziej zbliżonych do kolorów lamel.

Lamele wykonane są z azjatyckiego drewna typu Basswood, a żaluzje możemy wykonać aż do szerokości 240 cm.
Klient ma także mnogość wyborów jeśli chodzi o same detale wykonania żaluzji czyli rodzaje sterowania: za pomocą sznurka, pokrętła lub łańcuszka. Istnieje możliwość zastosowania maskownic, które zakryją mechanizm oraz rynnę (maskownica prosta lub z boczkami). Żaluzje drewniane są przystosowane do różnych rodzajów montażu – do zamocowania stosuje się metalowy uchwyt mocujący „Twist”, który umożliwia zamocowanie do listwy przyszybowej ale również do sufitu lub ściany.
Ze względu na komfort użytkowania nie ma możliwości mocowania do listwy przyszybowej ani mocowania bezinwazyjnego.

Żaluzje 50mm wykonujemy również w wersji ze sterowaniem elektrycznym w 3 opcjach do wyboru:

Żaluzja drewniana retro 50 mm

Żaluzje drewniane 50 mm retro to elegancka, ekskluzywna a zarazem ekologiczna osłona okienna, doceniana szczególnie przez osoby ceniące estetykę pomieszczeń i zainteresowane najnowszymi trendami.
Bardzo szeroka oferta aż 15 kolorów zapewnia swobodę wyboru i dopasowania żaluzji do wystroju wnętrza. Żaluzje drewniane w stylu retro charakteryzują się przede wszystkim zastosowaniem w nich drewnianej belki, do której przymocowany jest mechanizm sznurkowy zamiast standardowej stalowej rynny górnej.
Nie stosuje się w nich osłony maskującej, co diametralnie zmienia odczucia wizualne. Mechanizmy są dostępne w kolorach Oxy oraz Silver.
Lamele wykonane są z azjatyckiego drewna typu Basswood, a żaluzje możemy wykonać aż do szerokości 240 cm.
Żaluzje drewniane są przystosowane do różnych rodzajów montażu – do zamocowania stosuje się metalowy uchwyt mocujący „Twist”, który umożliwia zamocowanie do listwy przyszybowej ale również do sufitu lub ściany. Ze względu na komfort użytkowania nie ma możliwości mocowania do listwy przyszybowej ani mocowania bezinwazyjnego.

Wzornik kolorów drewna – (kliknij poniżej, by obejrzeć)
 

Wzornik drewno Dormax 25mm
Wzornik drewno Dormax 35mm
Wzornik drewno Dormax 50mm

Nasze realizacje żaluzji drewnianych i bambusowych poniżej